فرهنگی و هنری / بازیگری این روزها یا فامیل‌بازی و یا خریدنی است/باید جلوی بیکاری بازیگران با سابقه گرفته شود

۲۷۴۴ بازیگری این روزها یا فامیل‌بازی و یا خریدنی است/باید جلوی بیکاری بازیگران با سابقه گرفته شود

بازیگری این روزها یا فامیل‌بازی و یا خریدنی است/باید جلوی بیکاری بازیگران با سابقه گرفته شود

بازیگر سینما گفت: این روزها کسانی که بازیگر نیستند و تخصص ندارند یا بر اثر خریدن نقش یا ارتباطات دوستی و آشنایی وارد این حوزه می‌شوند پس از مدتی خودشان متوجه می‌شوند که این کاره نیستند و به تدریج از این عرصه خارج می‌شوند.

 کوروش زارعی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گو با میزان درباره فعالیت‌های خود گفت: این روزها درگیر کارهای مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری هستم و کار هنری خاصی در دست ندارم.

وی درباره فضای بازیگری اظهار کرد: این روزها کسانی که بازیگر نیستند و تخصص ندارند یا بر اثر خریدن نقش یا ارتباطات دوستی و آشنایی وارد این حوزه می‌شوند پس از مدتی خودشان متوجه می‌شوند که این کاره نیستند و به تدریج از این عرصه خارج می‌شوند. 

بازیگر "آنام" ادامه داد: در شرایطی که بازیگران باسابقه و حرفه‌ای متاسفانه بیکار هستند، باید فعالیت‌های سینما به شکلی پیش رود که هر کسی وارد عرصه هنر نشود.

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, بازیگر سینما

زارعی با اشاره به وجود اسپانسرهای مالی در عرصه بازیگری افزود: متاسفانه مقوله اسپانسر مالی در بازیگری وجود دارد و کسانی نیز هستند که از وضعیت اقتصادی کشور سوءاستفاده می‌کنند و با معرفی اسپانسر نقش خود را در اثر هنری دریافت می‌کنند. در چنین شرایطی همکاران و هم صنفی‌های ما نباید به پذیرفتن این کارها تن بدهند. 

زارعی با تاکید بر اهمیت نقش هنرمندان و مسئولان در جلوگیری از ورود غیرمتخصصان به بازیگری بیان کرد: به هر حال مسئولان، دست‌اندرکاران و تهیه‌کنندگان خانه سینما و تهیه کنندگان باید به شکل جدی به وضعیت کنونی رسیدگی کنند و اجازه ندهند این شرایط در سینمای کشور ما باب شود و با این شرایط مبارزه کنند. 

وی درباره حضور حرفه‌ای علاقمندان به بازیگری در عرصه سینما توضیح داد: کسی که علاقمند به بازیگری است در ابتدا باید بررسی کند که از استعداد بازیگری برخوردار است یا خیر. در هنر و در هر یک از حوزه‌های نمایشی، کارگردانی و تهیه کنندگی، وقتی کسی استعداد ندارد در واقع وقت خود را تلف کرده است. در صورت وجود قریحه ذاتی در فرد علاقمند، او باید به شکل آکادمیک این هنر را بیاموزد.

زارعی درباره جایگاه خود در عرصه بازیگری و پیشنهاد پرداخت پول به وی برای پذیرفتن نقش خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه من 25 سال در بازیگری سابقه دارم کسی جرات پیشنهاد پرداخت پول برای خریدن نقش به من ندارد. از طرفی من هم در زمره چنین کسانی قرار ندارم که با پرداخت پول ایفای نقشی را برای خود خریداری کنم. با قریحه ای که خداوند به من عطا کرده است با تلاش و زحمت نقش‌های خود را در بازیگری ایفا می‌کنم.