the writer:
پژوهشی / ساورمند در گفتگو با دانشجو: وضعیت بودجه انجمن علمی مهندسی مواد نابسامان است/ طرح‌های پژوهشی حمایت نمی‌شوند

ساورمند در گفتگو با دانشجو: وضعیت بودجه انجمن علمی مهندسی مواد نابسامان است/ طرح‌های پژوهشی حمایت نمی‌شوند

۳۰۷۹

دبیر انجمن علمی مهندسی متالورژی دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: باتوجه به ۶ حوزه کاری باید مبالغی جهت هزینه های فعالیت به انجمن اختصاص داده شود، اما با توجه به روند تخصیص بودجه و بوروکراسی اداری این امکان همچنان وجود ندارد و شرایط نابسامان است.

امیر ساورمند، دبیر انجمن علمی مهندسی متالورژی  دانشگاه علوم و تحقیقات در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص این انجمن گفت: انجمن علمی مهندسی متالوژی مواد طبق بخش نامه سازمان مرکزی در ۶ حوزه بازدید، کارگاه، سمینار، همایش، طرح پژوهشی و سخنرانی فعالیت می‌کند.


ساورمند با اشاره به هزینه فعالیت‌ها در انجمن گفت: باتوجه به ۶ حوزه کاری باید مبالغی جهت هزینه های فعالیت به انجمن  اختصاص داده شود، اما با توجه به روند تخصیص بودجه و بوروکراسی اداری این امکان همچنان وجود ندارد و شرایط نابسامان است.



وی افزود: بازدید‌های خارجی که ممکن است مدت‌ها طول بکشد انجمن علمی با توانایی‌های خود هر کاری که لازم باشد را انجام می‌دهد مانند اینکه به جای بازدید‌های خارجی، بازدید‌های داخلی را برگزار می‌کند. 



وی در ادامه اظهار کرد: کارگاه‌هایی با هزینه دانشجویان  برگزار می‌شود و طرح پژوهشی که بودجه ندارد افراد به صورت تئوری دور هم جمع می‌شوند وبعد از مدتی تحقیق، طرح‌های پژوهشی ارائه می‌دهندو در سمینار‌ها اساتید به صورت رایگان برای افراد مطالبی را مطرح می‌کنند.


ساورمند رئیس انجمن علمی مهندسی متالوژی مواد دانشگاه علوم و تحقیقات در خصوص فعالیت‌های انجام شده از آغاز فعالیت تاکنون عنوان کرد: فعالیت‌ها از زمان آغاز انجمن تا کنون در ۶ حوزه نام برده بوده و به علاوه آن کانال و گروه‌هایی جهت اطلاع رسانی دانشجویان تاسیس شده که در ابتدا و پایان سال تحصیلی نمونه سوال‌هایی برای امتحان قرار داده می‌شود و اگر سوالی از طرف دانشجویان مطرح شود پاسخ داده می‌شود. 



وی با اشاره به برنامه‌های آینده این انجمن گفت: برنامه‌های انجمن که برای آینده پیش بینی شده بستگی به دو عامل جهت انجام شدن دارد اینکه توان انجمن در چه حد برای رفع امور باشد و یا اینکه اگر بودجه‌های قبلی پرداخت شود برنامه‌هایی از قبیل: بازدید خارج از شهر، سخنرانی استادان در نظر گرفته شده است.


لیست نظرات