حماسه پایداری / حیدری: "انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس" با قاطعیت جای خود را در فضای فرهنگی کشور باز کرد

حیدری: "انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس" با قاطعیت جای خود را در فضای فرهنگی کشور باز کرد

قائم مقام «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» این انجمن را از بهترین نهادهای فرهنگی کشور در حوزه انقلاب و دفاع‌مقدس دانست.

حیدری: "انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس" با قاطعیت جای خود را در فضای فرهنگی کشور  باز کرد

محمدحسین حیدری قائم مقام «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت: جامعه‌ی عکاسی ایران اعتماد بسیار خوبی به انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس دارد. بحمدالله مسیر خود را به خوبی پیش می‌رویم اما مشکل بزرگ ما مسئله اعتبارات است، با توجه به توان بالا و فعالیتهای گسترده‌ای که در انجمن داریم اعتبارات ما کفایت نمی‌کند؛ در حال حاضر چند کتابِ عکس دفاع‌مقدس را آماده‌ی چاپ داریم اما بودجه‌ای برای چاپ آن در دسترس ما نیست.


حیدری با بیان اینکه تاسیس این انجمن به صورت خودجوش توسط عکاسان انقلاب و دفاع‌مقدس انجام شد، ادامه داد: آغاز کار انجمن با صدور یک دستور سازمانی نبود و به دلیل فعالیت خودجوشِ عکاسان انقلاب و دفاع‌مقدس اکنون این انجمن در میان جامعه عکاسی ایران جایگاه بسیار خوبی دارد، عکاسان انقلاب و جنگ به ما لطف و اعتماد دارند و عکسهای خود را به انجمن می‌آورند، ما نیز عکسها را اسکن، کدگذاری و ساماندهی می‌کنیم که این اقدامات در بسیاری از موارد از نابودی عکسها جلوگیری کرده است.


وی پیشگیری از نابودی عکسهای انقلاب و دفاع مقدس را وظیفه اصلی انجمن از ابتدای تاسیس آن تا کنون دانست و تاکید کرد: با توجه به پراکندگی آثارِ عکاسی انقلاب و دفاع‌مقدس، به وجود پنج انجمن در این زمینه نیاز داریم اما متاسفانه در حال حاضر بضاعت آن وجود ندارد و با همین یک انجمن در خدمت عکاسان عزیز انقلاب و دفاع مقدس هستیم و امیدواریم بتوانیم در حفظ آثار ارزشمند این حوزه به نحو احسن عمل کنیم.


قائم مقام «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» اذعان کرد: فعالیتهای ما در این انجمن جزو گنجینه‌های تصویری حوزه انقلاب و دفاع مقدس است و انجمن با قاطعیت جای خود را در فضای فرهنگی باز کرده است؛ در سطح کشور کمتر‌مجموعه‌ای را داریم که در حوزه انقلاب و دفاع مقدس با این کیفیت فعالیت کرده باشد.

the writer:

Source: https://www.tasnimnews.com

۳۵۶۶